Kraana konksu lukk võib meile tunduda küll tüütu tülinana, kuid nagu vares ei lenda “niisama”, ei ole asjalikel asjadel mõttetuid vidinaid. Konksul on lukk vajalik ohutuse tagamiseks. Et säästa elusi, hoiduda traumadest ja vältida varalise kahju tekkimist.

Mõnikord võib siiski juhtuda, et johtuvalt töö iseloomust on kiirem ja mugavam viis töö tegemiseks konksu lukk kinnitada, sest töötavana nii nagu tootja ette on näinud, takistab see meid. Selline tegevus on üldjuhul ohutusjuhendi järgselt keelatud aga ette võib tulla ju igasugu “erandjuhte”. Kindlasti tuleks sellisel juhul meeles pidada, et töö tegija peab alati hea seisma ohutuse eest ning kui vahel üldnõuetest kõrval kaldutakse tuleb olla eriti ettevaatlik ja hoolikas läbi kaalumaks oma tegevuse võimalikke tagajärgi. Ja alati tuleb hiljem vabastada lukk, et see töötaks jälle nagu ette on nähtud, kraanat või telferit hakkab kasutama järgmine töötaja.

Viisplussi meeskonna buss

Viisplussi “A-Rühma” rattad

Konksu lukk, mis on mugavuse huvides teibiga elimineeritud tööst.

 

Ikka juhtub, et raske töö, rumala kokkusattumise või lihtsalt lolli töötaja tõttu lähevad asjad katki. Kuna loll töötaja ei tohiks töötada ei kraana ega telfriga, siis selle võimaluse saame välistada 🙂 Aga, et selline asi ei juhtuks liiga äkki, tuleb töövahenditel pilk peal hoida. Märgates peagi tekkivat vajadust mõni detail välja vahetada tuleb tegutseda aegsasti. Kõige lihtsam ja õigem on ühendust võtta spetsialistidega – me olemegi ju selliste murede tarvis firma teinud 😉 ja valmis härjal sarvist haarama!

tõstekonksu lukk, mis vajab vahetamist

Telferi tõstekonksu lukk, mis on oma elutöö juba pea-aegu ära teinud. Jäänud veel viimane pingutus ja uus konksulukk saab võtta tööjärje üle.

isetehtud tõstekonksu lukk

isetehtud tõstekonksu lukk

Kus häda kõige suurem, seal abi … Made by Viispluss Hooldus OÜ Kuid siiski võib ette tulla olukord, kus töövahend ütleb üles kõige valusamal tööajal. Siin on abiks nutikus ja lahtised käed. Ilmselt igas töökojas leidub meistrimees, kes käepäraste vahenditega suudab teha vajaliku jupi kasvõi ajutiseks kasutamiseks. Tihti juhtub, et ajutiseks kasutamiseks mõeldud abinõu kukub nii hästi välja, et teeb silmad ette ka tehasest tulnud masstoodangule. Telferi konksu lukk, mis tehtud meistrimehe poolt ja kannatab samahästi välja nii suure töökoormuse kui lipsuga mehe kriitika.